ADANA KOMPRESÖR YEDEK PARÇA

Dünya üzerinde canlıların yaşamını sürdürebilmesi adına yer almakta olan havayı, Kompresör cihazı bünyesinde yer almakta olan alana sıkıştırarak basınçlı hava üretimini sağlamaktadır. Genellikle endüstri alanında hizmet vermekte olan fabrikalarda ya da büyük iş makineleri, deniz makineleri gibi alanlarda kullanılmakta olan bu cihaz kullanım alanlarına göre farklı türlerde üretilmektedir. İlgili araçların motorlarından aldığı hareketle havayı sıkıştırma özelliğini devreye sokmakta olan bu cihaz benzinli ya da dizel olan motorlarla çalışabilme özelliğine sahiptir. Kompresör cihazının işlevini düzenli bir şekilde yerine getirebilmesi için belirli şartların sağlanması gerekmektedir. Bu şartlar arasında;
İlgili cihazın emiş sağlayacak olduğu havanın temiz olması,
Isı derecesinin serin olarak adlandırılacak ölçüde olması,
Yağmur ile temas etmiş bir hava olmaması,
Cihaz üzerinde yer almakta olan emiş filtrelerinin düzenli olarak temizlenmekte olması,
Cihaz materyallerinin gerektiğinde değişiminin yapılması gibi şartlar yer almaktadır.

SIKIŞTIRMA ŞEKLİNE GÖRE KOMPRESÖR

Enerji dönüşümü sağlamak adına hava sıkıştırma aracı olarak kullanılmakta olan kompresör cihazları kendi aralarında sınıflandırılmaktadırlar. Havayı sıkıştırma şekline göre 4 gruba ayrılmakta olan bu cihazın tüm ürünleri ile sizlere Kompresör hizmeti sunmaktayız. Adana 2. el Kompresör firması olarak ilimizde yer almakta olan tüm kompresör hizmetlerini kapsamakta olan geniş ürün yelpazemiz ile bu alanda hizmetlerimiz ile oldukça iddialıyız. Sıkıştırma şekline göre Pistonlu, Vidalı, Paletli ve Rotorlu kompresör olarak sınıflanmaktadır.

ADANA 2. EL KOMPRESÖR

Kompresör iş alanı her ne kadar sorunsuz bir alan olarak gözükse de her iş kolu gibi oldukça özen istemekte olan bir faaliyet alanıdır. Yanlış yapılan bir uygulama oldukça kötü sonuçların doğmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle Adana Kompresör Servisi olarak biz çalışmakta olduğumuz ekip arkadaşlarımızı yetenek sınavından ve sözlü sınavdan geçirdikten sonra işe alımını gerçekleştiriyoruz. Bu şekilde sizlere bütün bilgileri tam olarak hizmet sunmakta olan ekip arkadaşlarımızı yönlendiriyoruz. Çünkü biz hizmette sınır tanımıyoruz. Eğer sizde firmamızı tercih etmek adına bir adım atmak isterseniz internet sitemiz üzerinden bizi şimdi arayarak ulaşabilirsiniz.

Kompresör Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Atmosferden alınan havayı ve gazları sıkıştırarak basınç artıran motorlu makinelere kompresör denir. Basınçlı havanın gerekli olduğu ortamlarda  pnömatik çalışma sistemiyle hava desteği sağlamak amacıyla kullanılan motorlu makinelerdir.
Genel olarak kompresörlerin çalışma prensibi; alınan havayı, yüksek basınçlarda kullanılmayı sağlar. çok avantajlı olmasına rağmen maliyeti yüksektir. Bu nedenle uygun bir kompresör seçilerek, basınçlı havanın ekonomik olarak kullanılması sağlanabilir. Kompresör seçilirken dikkat edilmesi gereken hususlar;
Yüksüz güç tüketimi,
Özgül güç tüketimi
Kompresör tipi,
Hava miktarı,
Yağsız basınçlı hava,
İşletme basıncı gibi özelliklerdir.
İşletmenin özelliklerinden ve ihtiyaçlarından yüksek hava basınçlı kompresör seçilmesi maliyetini artıracağı için ekonomik kayıplara neden olur.
Kompresörler hava basıncı artırmak için kullanılan yöntemler açısından dinamik kompresörler ve pozitif deplasmanlı kompresörler  ikiye ayrılmaktadır.
Dinamik kompresörler; turbo kompresör adı da verilir. Kullanım prensibi, alınan havanın hava türbinler sayesinde yüksek hızlara getirilmesi ve sonra hızın azaltılması ile basınç elde edilmesidir. Dinamik kompresörlerde hava akış yönüne göre kendi içerisinde çeşitlendirilir.
Pozitif deplasmanlı kompresörler; belli bir hacimdeki havanın sıkıştırılmasıyla basıncın artırılması ilkesi ile çalışır. Hacim azaltırken kullanılan mekanizma tiplerine göre pozitif deplasmanlı kompresörlerde farklı gruplara ayrılır.
Kompresörler, soğutma sistemlerinin en önemli parçasıdır. Arızlar meydana gelirse çalışamazlar. Kompresör arıza yaparsa, sistem de arıza yapmış demektir. Bu nedenle düzenli bakımlarının mutlaka yapılması gerekir.

Kompresör Servis ve Hizmetleri

Kompresör arızaları ve sorunları önemlidir ve servis tarafından direk müdahale edilmesi gerekir. Çünkü soğutma sistemlerinin kalbi olan kompresörlerindeki en ufak arıza bütün sistemin durması anlamına gelmektedir.
Bu nedenle Adana Kompresör Servisi hizmetleri olarak, kompresörlere yönelik her türlü bakım ve arıza giderme gibi sorunlarınızı gidererek  her türlü hizmeti sunmaktayız.
Kompresörler için günlük bakım bile gerekmektedir ki ürünün ömrünü uzatmak adına…Günlük bakım sırasında ilk yapılması gereken yağ seviyesini kontrol etmektir. Eğer sürekli yağ eklemeniz gerekiyorsa makine bir arıza olduğunu gösterir. Haftalık bakılması gereken göstergeler de düzenli kontrol edilmeli (toz ve emiş filitresi, … gibi) ve giderilemeyen uzun süreli arızalar için İzmir Kompresör Servis hizmetlerine ulaşmanız gerekmektedir.

Adana Kompresör Yedek Parça

Firmamız kompresör satışı, Kompresör yedek parça, kompresör servis ve  montaj çözümleri gibi birçok hizmet sunmaktadır. Yenilikçi hizmet kalitemiz ile en son çıkan teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ekipmanlarımızı sürekli olarak yeniliyoruz. Bu değişim ve yenilik ihtiyaçlarınızı çok daha hızlı ve teknolojik bir şekilde karşılamamızı sağlıyor. Kurumsal hizmet sunan firmamız, Adana kompresör Yedek Parça ihtiyaçlarınızı en uygun fiyat aralıkları ile karşılıyor.

Ürün Modellerimiz Her İhtiyacınızı Giderir

Ülkemizde ki ve dünya da ki teknolojik gelişmeler üretimi ve sanayi daha da hızlı hale getirmiştir. Gelişen teknolojide ve sanayi de kompresörler önemli bir yere sahip olup, firmamızdan 2. el kompresörlere uygun fiyat aralıkları ile sahip olabilirsiniz. Kullanacağınız alana göre bu güçleri ve özellikleri bütçenize uygun şekilde tercih edebilirsiniz. Bünyemizde yer alan onlarca farklı kompresörlerimiz uzman ekiplerimiz tarafından adresinize kusursuz bir şekilde getirilerek dilediğiniz alanda kullanılmak üzere kurulmaktadır. Adana kompresör servisi firması olarak her türlü sorun ve şikayetlerinizde bize anında ulaşarak hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Kullanıcı Dostu Kompresör

Bünyemizde sunmuş olduğumuz Adana kompresör servis hizmeti kusursuz bir şekilde sunulmaktadır. Dilediğiniz zaman bize ulaşarak hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilir ve servis hizmetlerimizden yararlanarak yaşanacak tüm sorunlara çare bulabilirsiniz. Kullanımı kolay olan bu cihazlar zaman için de çeşitli sorunlar çıkarabilir. Önemli olan bu sorunları kaliteli ve güvenilir servis hizmeti sunan firmamız ile anında çözmektir. Dilediğiniz zaman servis hizmetlerimizden yararlanabilir ve tüm sorunlarınıza anında cevap alabilirsiniz. Bünyemizde sunulan servis hizmetleri kurumsal ilkelere bağlı kalarak sunulmaktadır. Adana ilinde ihtiyacınız olan kompresör servis hizmetlerinde ve kompresör yedek parçaları için ilk aklınıza gelen firma olmak istiyoruz. Çalışmalarımızı da müşteri odaklı sunarak bu amaca emin adımlarla ilerliyoruz.

Call Now ButtonHemen Arayın